(Видео): Во светот само во Австралија Прајминистерот гол дава интервју на плажа

Демократијата го прави своето.

Ексклузивно: Австралискиот Прајминистер Тони Абот денес пред илијадници гледачи кој ја следеа утринската телевизиска програма беше изненаден од една од водителките на која и даде ексклузивно интервју.

Ова е нешто нормално во западниот свет каде политичарите немаат лично обезбедување и се си оди нормално, што е најважно ги изенади своите гласачи на кои им докажа дека живее здрав и спортски рекреативен живот.Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top