(ВИДЕО) Заев: Cо програмата на CДCМ ќе ја вратиме средната класа во Македонија

Ќе се обидеме да создадеме стабилна, силна и голема средна класа во Република Македонија, уверени дека преку тоа ќе го зајакнеме животот на граѓаните – рече Заев..

Со задоволство можам да кажам дека можеме да обелодениме дека создаваме документ во кој ќе ја враќаме средната класа во Република Македонија, изјави лидерот на СДСМ, Зоран Заев вчера во Берово, каде заврши пишувањето на програмата на оваа партија.Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top