(ВИДЕО) Заев: Најсилните земји во светот се наши сојузници

- Најсилните земји во светот се наши сојузници, Македонија е партнер и сојузник со сите нив, напиша Заев..

Со посетата на носачот на авиони „Хари С. Труман“ ја комплетираме сликата за најмоќната воено-безбедносна алијанса на светот и за припадноста на Македонија во најсилниот систем на колективна безбедност што обединува речиси 1 милијарда граѓани од демократскиот свет. Ова го напиша вчера премиерот Заев.Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top