(Видео): Заев се пофали со инвестиција договорена од владата

Фалењето со туѓи перја некогаш е фатално за непопуларните политичари..

Вчера претседателот на СДСМ Зоран Заев во општина Струмица најави  инвестиција и најави вработување на 250 лица.

Оваа инвестиција која всушност ја најави Заев е инвестиција која ја договарала во целост Владата на Република Македонија.

Станува збор за холандска инвестиција во сферата на прозиводство на семенски материјал за цвеќиња.

Министерот без ресор Веле Самак кој непосредно бил вклучени во преговорите со холанската компанија бил вчудоневиде од ваквиот гаф на Зоран Заев. 

Изјавата на министерот  Веле Самак погледнете ја во видеото

 


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top