(ВИДЕО) Запознајте го петгодишниот Бетовен

Јакоб Веласкез од Флорида има неверојатен талент..

Јакоб Веласкез од Флорида има неверојатен талент. Cо своите пет години може секоја композиција да ја отсвири на клавир.

По големиот број освоени награди, откако беше забележан неговиот извонреден талент, Јабоб е примен и во Националното здружение на музичари.Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top