(ВИДЕО) Завет пред нацијата на претседателот на ИНТЕГРА, Д-р Љупчо Ристовски

Лидерот на ИНТЕГРА, д-р Љупчо Ристовски се обрати кон народот со завет..

Носителот на кандидатската листа во Изборна Единица 1 на ИНТЕГРА - Македонска Конзервативна Партија, а воедно и претседател на партијата, Д-р Љупчо Ристовски даде завет во кој што наведвува дека доколку ИНТЕГРА дојде на власт, „Македонија би била непрепознатлива за 2 мандати, а на изминативе 30 години ќе се сеќаваме како на еден кошмарен сон“.

Погледнете го целото видео:Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top