(Видео): Зошто живееме во 3Д свет

Во видеото кое беше објавено на YouTube каналот „newscientistvideo“, детално се објаснува зошто ние живееме во тридимензионален свет..

Погледнете и видете сами зошто е тоа такаCopyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top