(ВИДЕО) Бездомникот кој врати торба полна пари, доби награда од 93 илјади долари

Бездомникот Глен Џејмс од Бостон пронајде торба во која имало околу 42.000 долари и наместо да ја задржи, тој одлучил да ја предаде во полиција.

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Путин: На Берлускони му се суди затоа што живее со жени, да беше геј ќе немаше проблеми

Рускиот претседател Владимир Путин, упати забелешка во поглед на обвинувањата подигнати против Силвио Берлускони заради секс со малолетничка. Тој смета дека, да бил Берлускони хомосексуалец, немало да дојде до вакво нешто.

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Руско семејство за шест години брутално убило 30 луѓе

Поранешната негувателка во градинка Инеса Тарвердијева, нејзиниот сопруг Роман Подкапаев и нивните ќерки, стојат зад низа убиства и грабежи, а руската полиција ги сомничи за убиство на најмалку 30 лица.

Прочитај повеќе
Scroll To Top