(ВИДЕО) Волчицата од Рим со неверојатен гест им приреди задоволство на фановите ветерани

Додека пандемијата КОВИД19 дивее по Европа и светот, фудбалските клубови се обидуваат да останат во „лер“ но притоа да бидат интересни за своите фанови.

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) ГЕРМАНСКИ ЕКСПЕРТ ГО ЗАЧУДИ СВЕТОТ: Нешто чудно се случува, коронавирусот не се донесува така

Еден од најпознатите светски пулмолози и долгогодишен член на СПД во германскиот Бундестаг, д-р. Волфганг Водарг е еден од научниците и лекарите во Германија кој има различни мислења во врска со ширењето на коронавирусот и можните контрамерки.

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) НЕДОСТИЖНИТЕ КИНЕЗИ - Пронајдоа најефикасен начин за дезинфекција

Една од многуте кинески компании во градот Чонгинг произведе и постави тунели за дезинфекција, кои се наменети за стерилизација на работниците кои мора да одат на работа, со цел спречување на појава и ширење на смртоносниот вирус.

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Сега и тоа е возможно: Набљудувајте ја поларната светлина од удобноста на вашата фотелја

Отсега сите ќе можат да уживаат во набљудувањето на овој природен феномен од своите домови – овозможен е пренос во живо на поларната светлина аурора бореалис.

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Има 98 години и успеа да се избори со коронавирусот

Ветеран и фармацевт од Втора светска војна, ангажиран во масовно производство на пеницилин за време на војната, позитивно бил тестиран за присуство на вирусот COVID19 на 18 март, откако ги почувствувал првите симптоми на болеста.

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) УЖАС: Пациенти со Коронавирус лежат на подобите во Мадрид, собите се преполни

На социјалните мрежи се појави видео, на кое се прикажани ужасни сцени од шпанските болници на кои се гледаат пациенти со коронавирус кои лежат на подот.

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Доктор од Австралија е сигурен дека има лек за коронавирусот: „Со овие два познати лекови ги третиравме пациентите, а резултатите се добри“

Тим австралиски експерти за заразни болести велат дека два лека можат да помогнат во лекување на пациенти со коронавирус, вирус кој досега уби над 16.500 луѓе ширум светот и инфицираше скоро 384.000 луѓе.

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) FBI ви препорачува нивна фитнес апликација за вежбање како агент во домашни услови

Американската FBI вели дека сега е вистинско време да ја тестираат нивната фитнес апликација за вежбање во домашни услови и да се тренира како агент во една од најпознатите владини агенции.

Прочитај повеќе
Scroll To Top