(ВИДЕО) Путин пред Американците се пофали со хиперсоничен систем за нуклеарни ракети

Руското Министерство за одбрана денеска соопшти дека тие за прв пат го демонстрирале новиот хиперсоничен систем за нуклеарни проектили „Авангард“ пред американските инспектори.

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Северна Кореја не се откажува: Изведени се воени вежби по лична наредба на Ким

Севернокорејската армија изведе артилериска вежба во близина на спорната морска граница со Јужна Кореја, по лична наредба на претседателот Ким Јонг Ун.

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Дончиќ со нова чудесна партија му одржа лекција на „големиот“ Харден

Словенечкиот репрезентативец, Лука Дончиќ, продолжува да ги воодушевува кошаркарските вљубеници низ целиот свет, откако прикажа уште една маестрална партија и со 41 постигнат поен во синоќешниот гостински триумф над Хјустон рокитс (137-123).

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Кој го дозволи ова? Навивачката група Шверцери дивееше во МНТ!

Во петокот вечерта во новата зграда на Македонскиот национален театар, едно од најграндиозните зданија во нашата држава, каде што треба да се промовира културата и уметничките вредности, се случи огромен скандал – се промовираше дивјаштво и хулиганизам.

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Дејвис се налути и со девет поени во низа го отпиша Мемфис, за 14-та победа на Лејкерси!

Во дербито на вечерта, екипата на Лос Анџелес Лејкерс по крајно возбудлив натпревар во Мемфис ја запиша својата 14-та победа во новата сезона на НБА лигата (108-109), иако Гризлиси во еден момент имаа позитива од 14 поени.

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Пендаровски: Да не сум претседател, и јас би се иселил од својата држава

Пендаровски во Нови Сад истакна дека би се иселил од својата држава доколку не би бил претседател, затоа што „никој не е луд да го троши својот живот во која со години треба да се преговара за поглавјата, а просечната плата во мојата држава е 400 еврa

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Мицкоски го прифаќа договорот со Бугарија

Лавина реакции на социјалните мрежи предизвика изјавата на опозицискиот лидер Христијан Мицкоски на вчерашната средба со бугарскиот премиер Бојко Борисов во Загреб, дека ВМРО-ДПМНЕ го поддржува Договорот за добрососедство со Бугарија

Прочитај повеќе
Scroll To Top