(ВИДЕО): Мурињо со ново шоу - по ремито со Севиља, доби прашање, па го гушна новинарот

Екипата на Манчестер Јунајтед одигра реми без голови против Севиља во првиот 1/8 финален меч од Лигата на шампионите, а тренерот на гостите Жозе Мурињо во микс зоната направи едно мало шоу.

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Интервју на Страшо Ангеловски за радиото 3ZZZ од Мелбурн

Во вчерашното интервју за радиото 3ZZZ од Мелбурн, лидерот на партијата МААК, Страшо Ангеловски зборуваше за спорот за името со Грција.

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Во Канада уапсен градинар кој убивал хомосексуалци, ги закопувал остатоците во саксии

Канадската полиција соопшти дека открила остатоци од најмалку шест луѓе во саксии и темели на куќа во северниот дел на Торонто која му припаѓа на 66-годишен маж, кој работи како градинар, обвинет за серија убиства.

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Катастрофален земјотрес го погоди Тајван

Во тајванскиот град Хуалиен се срушија високи згради при силниот земјотрес со јачина од 6,4 степени споре Рихтер кој денеска го погоди Тајван, а во кој животот го загубија најмалку две лица, а стотици се повредени.

Прочитај повеќе
Scroll To Top