(ВИДЕО) Бугарска пејачка во фустан со сонцето од Кутлеш пееше наши патриотски песни

На вчерашниот масовен народен собир во Куманово, во местото Старо Нагоричане се случи нешто неочекувано, и истото наиде на радост кај македонците.

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Снегот ги изненади кенгурите во Австралија кои разиграно скокаа низ него

Југоисточниот дел на Австралија деновиве е погоден од студен бран, при што температурите паднаa и до три степени под нулата во планинските области, а на социјалните мрежи се појавија снимки од кенгури како скокаат низ снегот.

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Паника во центарот на Сиднеј, вооружен маж ранил жена и извикувал „Алах акбар“

Австралиската полиција објави дека маж вооружен со нож ранил жена и се обидел да прободе уште неколку луѓе во центарот на Сиднеј, пред да биде уапсен.

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Ла Верита: Могерини кажи нешто

Наредбата од Брисел да се молчи и да се избегнуваат дополнителни штети на имиџот сигурно била пренесена на кристално јасен начин“ вели авторот кој наведува дека само на Дорис Пак ѝ станало јасно.

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Нова „Бомба“ на „Ла Верита“: Сињора Катица - Лиле не може без мене да направи ништо!

Италијанскиот весник „Ла верита“ го објави и третото продолжение од аудио- видео снимката за случајот „Рекет“, во кое јасно и гласно се слуша гласот на специјалната обвинителка Катица.

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Сибирец ги запрепасти Американците: Се фрли во ледена вода и спаси две кучиња

Вистинска бура во американските медиуми предизвика минувач, по потекло Русин, кој скокна во ледените води на езерото Ирвингтон и спаси два лабрадора.

Прочитај повеќе
Scroll To Top