(ВИДЕО) Груевски повикан во СЈО за необјавени бомби, на повидок нов случај

Поранешниот премиер Никола Груевски денеска беше повикан на распит во Специјалното јавно обвинителство, за како што рече обвинителката Катица Јанева, предистражна постапка во финансиска истрага поврзана со електрична енергија.

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Руска зима - 250 судири за 24 часа, автомобилите како санки

Над 250 сообраќајни несреќи се случиле за помалку од 24 часа на замрзнатите улици на Владивосток во Русија откако падна првиот снег, пренесуваат руските медиуми.

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) „Дрим Тим“ со „Етно Балкан“ ќе го освојува регионот

Првата нумера од големиот етнопроект беше промовирана синоќа во ресторанот „Воденица“ во присуство на многумина колеги на академските музичари кои 20 години творат и настапуваат .

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) „Соколи“ од Гњилане го запалија македонското знаме

Навивачката група „Соколи" на фудбалски клуб од Гњилане, Косово, синоќа по пресудите на Основниот суд Скопје за случајот Диво Насеље, го запалија македонското знаме.

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Дара Бубамара не знаела дека допира змија, погледнете ја нејзината реакција кога ја здогледала

Во новата емисијата "Амиџи шоу" настанава вистински хаос кога во студиото се појавила вистинска змија.

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Руска подморница од Медитеранот гаѓаше база на ИСИС во Сирија

Руската војска денес соопшти дека воена подморница од Средоземното Море лансирала повеќе крстосувачки проектили „калибр“ врз база на терористичката група Исламска држава во провинцијата Деир ез Зор во Сирија.

Прочитај повеќе

(Видео) Илиевски стои зад Груевски, но не кажува каде се Јанкулоска и Јанакиески

Лидерот на опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, треба да остане на чело на партијата затоа што тоа од него го бара членството, а само СДСМ бара оставка.

Прочитај повеќе

(Видео) Богојески: Господине Груевски, бидете маж и преземете ја одговорноста за поразот на изборите

Иницијаторите за реформи во ВМРО-ДПМНЕ бараат оставка од лидерот на партијата, Никола Груевски, по поразот на локалните избори.

Прочитај повеќе
Scroll To Top