(ВИДЕО) Џељо Дестановски & Анета Мицевска со својот бенд „Молика“ растураат по Австралија

Да токму така, нашата дива, златното Македонско грло Анета Мицевска со својата група „Молика“ растураат по Австралија и околината.

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Лудило во Англија: Даде гол за 3:3 во 95. минута, па облече ракавици и одбрани пенал во 99. минута

Во текот на вчерашниот ден, во фокусот на англиската јавност беа натпреварите во ФА купот, но покрај ова, на програмата во оваа земја беа и пресметките во уште многу натпревари во пониските лиги.

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Волкановски: Сакам да го освојам светот како нашиот национален херој Александар Велики

Ексклузивно интервју на Меѓународното движење за човекови права на Македонците со Македонскиот UFC борач од Австралија Александар (Велики) Волкановски

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Новинарка од БиХ за 17 дена добила диплома за медицинско училиште

Азра Омеровиќ, новинарка од босански „Журнал“, за само 17 дена успеала да добие диплома од средното медицинско училиште во Сански Мост, пренесуваат тамошните медиуми потенцирајќи дека таа притоа не присуствувала на ниту еден час.

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Прекрасно! Каролина, Тијана, Јелена, Васил и Вера ја пеат “Во коси да ти спијам” од Тоше Проески

Актерите Јелена Јованова, Тијана Дапчевиќ и Васил Зафирчев имаа музичко засилување за новогодишната епизода на „Преспав“.

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Амди Бајрам: Кој е на власт, јас сум со вас

Пратеникот Амди Бајрам кој беше во владејачката коалиција на ВМРО-ДПМНЕ, а потоа ја напушти откако се смени власта, за Пресинг ТВ во Новата година посака успех и ги повика политичарите да гласаат за уставните измени и заедно да влеземе во НАТО и ЕУ.

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Трojца избодени во Манчестер, напаѓачот наводно викал „Алах“

Три лица биле избодени со нож во инцидент што се случил во Манчестер на станицата Викторија за време на новогодишната ноќ, објави британската полиција.

Прочитај повеќе
Scroll To Top