(ВИДЕО) Австралиски генерал не дозволи офицери да стојат зад министерот за одбрана за време на политички прашања

Генерал Ангус Кемпбел веднаш реагираше, ја прекина прес конференцијата и побара тие да отстапат од бината.

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Lamborghini: Нов модел со суперкомпјутер

Во изминатите неколку децении, технологијата ги направи автомобили побезбедни и поедноставни за управување, тоа е една од причините зошто новите модели полесно се справуваат со препреките на пат за разлика од постарите.

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Инцидент во Мароко за време на посетата на папата, маж се стрчал кон автомобилите

За време на посетата на папата Франциск во Мароко, еден маж се стрчал кон автомобилилот во кој се наоѓал кралот на Мароко, Мухамед VI, но бил совладан од страна на обезбедувањето.

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Власта ќе ги казни иселениците со по 500 евра! - Еве зошто?!

Сите што заминале во странство на подолго од три месеци, а претходно не пополниле соодветна пријава во полицијата се потенцијални жртви за казна.

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Некст Тајм направија преработка од песната за Тодор Александров и ги стопија срцата на патриотите

Братското дуо “Некст тајм”, после “Слушам кај шумат шумите”, повторно ги стопија срцата на Македонците

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) На повидок голем СКАНДАЛ во Англија: ФА вечерва го „прошверцува“ Сити

Одличен меч одиграа вечерва Свонси и Манчестер Сити во рамки на 1/4 финалет од ФА Купо, а на крај славее „граѓаните“ по неверојатен пресврт со 2-3.

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Дурловски: Кога слободата е ропство, а среќата тага!

Оперскиот пејач Игор Дурловски, еден од иницијаторите на Граѓанската иницијатива За Заедничка Македонија, е единствениот кој доби ослободителна пресуда во случајот „27“ април.

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Заев направи лапсус на комеморацијата за депортираните Евреи, па се извини

Премиерот Зоран Заев на вечерашната комеморативна свеченост по повод 76-годишнината од депортацијата на македонските Евреи направи лапсус и наместо трагедија, рече традиција.

Прочитај повеќе
Scroll To Top