(ВИДЕО) Новиот шпански премиер одби да ја стави раката на Библијата при давањето заклетва

Новиот шпански премиер Педро Санчез се заколна на должноста во 11 часот во палатата Зарзуела пред кралот Фелипе Четврти и во присуство на претходниот премиер Маријано Рахој.

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Кариус и Бејл испишаа историја за Реал Мадрид: „Кралевите“ не го даваат својот трон

Реал Мадрид продолжува да испишува историја. Откако „Кралевите“ минатата сезона станаа првиот тим во историјата кој ја одбранил титулата во овој формат, сега Реал по трет пат успева да го освои кровот на Европа.

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Северна Кореја, први снимки од уништувањето на полигонот за нуклеарни тестови

Северна Кореја вчера во присуство на странските новинари го уништи полигонот за нуклеарни тестирања, а денес се појавија првите снимки од локацијата Пјонге-ри.

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Две години затвор за Груевски, за луксузниот „мерцедес“

Демонстрантите кои се собраа на протест пред Кривичниот суд со негодувања ја пречекаа пресудата во предметот „Тенк“, со која судот ги прогласи за виновни обвинетите Никола Груевски и Ѓоко Поповски.

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) “Што има Бранко да му каже на Заев за името на државата”

Во период кога се “лицитира” со решенија за државното име, добро е да се потсетиме и на говорот на Бранко Црвенковски пред Генералното Собрание на Обединетите Нации.

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) 360˚ Османи: Имаме решение за името прифатено од двете влади, треба поддршка и од другите чинители

Bо дебата на „360 Степени“, тема беше самитот ЕУ – Западен Балкан во Софија и исходот од него, во прв план информациите за името дека „една опција е прифатлива за двете влади“

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Амди Бајрам: Подобро ВМРО-ДПМНЕ мене да ме избереше за претседател, отколку Мицкоски

Не се сеќавам на тоа дека сум најавувал такво нешто, вели претседателот на Сојузот на Ромите во неговото гостување на 1ТВ.

Прочитај повеќе
Scroll To Top