(ВИДЕО) Ексклузивно: Ѓоко Јовиќ ја пушти во етер „Стојне мома на чорбаџи Стојана“ - спотот е несекојдневен

Неодамна Ѓоко Јовиќ во соработка со ИН продукција реализираше уште еден видео запис. Станува збор за песната која носи наслов “Стојне мома на чорбаџи Стојана”.

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Со македонското знаме настапи на „Ол-Стар“ сега уште еднаш покажа дека е горд на Македонија

Охриѓанецот Чеди Осман не заборава од каде доаѓа и не пропушта шанса да покаже колку е горд на Македонија.

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Еколошки геноцид:Црн чад над Гостивар и автопатот од запалени гуми во нивите

Црн чад, остар и загушлив мирис ги отру денеска Гостивар и околината. На излезот од Гостивар , крај автопатот во блиска шумичка во една од нивите некој запалил,огромно количество стари гуми.

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Пратеник во црногорскиот парламент го нарече Талат Џафери терорист

На денешната седница во Собранието на Црна Гора за ратификација на Протоколот за членство во НАТО на Република Северна Македонија, присуствуваше и претседателот на Собранието на Република Северна Македонија, Талат Џафери.

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Пакистан го ослободи индискиот пилот, тензиите спласнуваат

Пакистан во петокот го ослободи заробениот индиски пилот чиј авион го соборија пакистанските водухопловни сили пред два дена кога кулминираа тензиите меѓу двете соседни нуклеарни сили, јави Reuters според чијашто оцена тензиите во регионот стивнале.

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Зекири: Се сомневам дека Џафери имал договор со Иванов за имунитетот за Велјановски

Политичкиот аналитичар Алберт Муслиу и пратеникот Мухамед Зекири вечерва во отвореното студио на 1ТВ со Ацо Кабранов зборуваа за актуелната ситуација со недоразбирањата на ДУИ и СДСМ особено околу имунитетот на Вељановски.

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Најмоќната изведба досега! Влатко Стефановски и неговиот син ја изведoја “Учи ме мајко карај ме” на “Златна Буба Мара”

Влатко ја доби “Златната Буба Мара” за албумот на годината насловен како “Мајчин јазик”.

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Нов видео спот и песна за монашкото секојдневие во Бигорскиот манастир

„Среде пустинската убост“ е насловот на песната посветена на монашкото секојдневие, која што деновиве доби и свој видео запис.

Прочитај повеќе
Scroll To Top