(ВИДЕО): ПРЕС-КОНФЕРЕНЦИЈА НА ЗАЕВ И РОТ

Премиерот Зоран Заев и државниот министер за европски прашања во Министерството за надворешни работи на Германија, Михаел Рот, во медија центарот во Владата одржуваат прес-конференција.

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Новата песна на Влатко Лозаноски која ги расплака сите оние кои ја напуштија Македонија, руши рекорди

Песната “Kилометри” на Влатко Лозаноски за само еден месец од кога излезе руши рекорди. Повеќе од 800.000 илјади прегледи на “Јутјуб”, илјадници коментари и пофалби, а редовно присутна е и на радијата.

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) 360 Степени: Армаколас, Елерајт и Чупеска-Станишковска во дебата на тема „Каде е јазот меѓу Македонија и Грција - во името или во нешто друго

Во новото издание на „360 Степени“ на ТВ Алсат-М – дебата на тема: „Каде е јазот меѓу Македонија и Грција – во името или во нешто друго“, со учество на:

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Одбележан 40 годишен јубилеј во Мелбурн без присуство на Владиката Петар

Скандалите во Епархијата не престануваат, мораше ли да дојдат верници од друга црква за да се докаже демек еве имаме подршка од локанните парохијани? Пишува: Никола Ставрески - Мелбурн

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Трамп му забриша првут од јаката на Макрон

Претседателот Доналд Трамп направи шоу со расчистување на првут од јаката на францускиот претседател Емануел Макрон. Тој рече дека ова е знак на “многу посебни односи” меѓу двата водачи.

Прочитај повеќе
Scroll To Top