(ВИДЕО) Јункер се зашемети, Заев го држеше да не падне

Претседателот на Европската Комисија Жан Клод Јункер за малку ќе паднеше на самитот на НАТО. Македонскиот премиер Зоран Заев заедно со неговиот Украински колега Петро Порошенко го задржаа да не падне на земја и да не се повреди.

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) В недела протест во Кавадарци: Нема ниту датум за преговори со ЕУ, ниту безусловна покана за НАТО

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во своето видео обраќање истакна дека дошле на власт со ветување за подобар живот и повисоки плати.

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Заев на грчката национална телевизија се откажа од Егејците и од топонимите

Премиерот Зоран Заев во интервју за грчката национална телевизија ЕРТ и уште пред да стапи договорот на сила се откажа од Mакедонците во Егејска Македонија и од македонските топоними таму, па така за Заев Солун повеќе не е Солун, туку Тесалоники.

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Смртоносната пештера во Тајланд ја однесе првата жртва

Тајландски нуркач, Саман Кунан кој волунтирал во операцијата за спасување на децата од пештерата и нивниот тренер, почина поради недостаток на воздух

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Пресуда за обвинетите за обидот за убиство на Села

Во кривичниот суд Скопје денеска се изрекува пресуда за седумтемина обвинети за обид за убиство врз пратеникот Зијадин Села при немирите во Собранието од 27 април минатата година.

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Прослава на гол со „летање“ орли станува пракса - ќе презеде ли сега нешто УЕФА!?

Шампионот на Косово, Дрита во претквалификациите за Лигата на шампионие славеше кај Линколн Ред Импс со 1-4 и така се пласираше во првото коло од квалификацииите.

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Нетанјаху земал топка, па им пратил бизарна порака на Иранците: Го срушивте Роналдо, сега можете и владата

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху снимил видео во кое држи фудбалска топка и ги повикува Иранците на рушење на владата.

Прочитај повеќе
Scroll To Top