(ВИДЕО) Ибрахимовиќ стрелаше во својот прв меч за Милан

Како што е познато Златан Ибрахимовиќ одлучи да се врати во Италија и да потпише за Милан каде денеска го одигра својот прв меч по враќањето во старата средина и тоа против составот на Роденсе.

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Иран се закани: Ќе се одмаздиме за Сулејмани на вистинско место, во вистинско време!

Врховниот совет за безбедност на Иран денеска вети дека ќе се одмазди „на вистинското место и во вистинско време“ за смртта на иранскиот генерал Касем Сулејмани убиен во американски напад во Багдад.

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Ракетен напад врз аеродромот во Багдад, 5 загинати

Серија силни експлозии ноќта кон петокот ја потресла областа на меѓународниот аеродром крај ирачката престолнина Багдад при што се ранети најмалку 12 ирачки војници, а медиумите јавуваат за една цивилна жртва.

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Чадот од Австралија стигна и до Нов Зеланд

Чадот од шумските пожари во Австралија пристигна на Нов Зеланд, на оддалеченост од неколку илјади милји,па инаку белите глечери добија кафеава боја, објавија метеоролошките служби и очевидците на социјалните мрежи.

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Австралискиот премиер пречекан со навреди во областите зафатени со пожари

Австралискиот премиер Скот Морисон се соочи со гневните жители кои денеска го навредуваа за време на посетата на земјата каде што беснеат пожарите.

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Димитров: Наша задача сега е помалку да ветуваме, а повеќе да работиме

Новата година ќе биде година на дипломатска офанзива за членство во Европската Унија, вели министерот за надворешни работи, Никола Димитров во интервју за Канал 5.

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Голема евакуација во Австралија поради пожарите: Пожарникарите и натаму се борат со огнот, кризата би можела да трае со месеци

Илјадници туристи побегнаа денес од австралискиот источен брег кој е погоден од големи шумски пожари, а истовремено војската започна да ги евакуира луѓето заробени на јужниот брег.

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Судиите од Австралија им одржаа „лекција“ на колегите од Премиерлига

ВАР-системот предизвика многу контроверзи сезонава во англиската Премиерлига, па многумина ги критикуваат судиите дека не знаат како да ја користат технологијата.

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Спектакл и лудило на „Молиноу“: Волвс по пресврт го урнаа Сити

19. коло од англиската Премиер лига е затворено со дуелот меѓу Вулверхемптон и Манчестер Сити на „Молиноу“. Беа видени доста возбудувања, а на крајот Вулверхемптон успеа да дојде до огромна победа од 3:2.

Прочитај повеќе
Scroll To Top