(ВИДЕО) Санкт Петербург ја прослави 75-годишнината од крајот на нацистичката опсада во Втората светска војна

Во Санкт Петербург денес беше одржана воена парада по повод 75-годишнината од завршувањето на нацистичката опсада во Втората светска војна во тој град, тогашен Ленинград.

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Во кафуле во Будимпешта роботи ги послужуваат гостите

Роботите келнери се движат по означени патеки додека им ја носат храната и пијалоците на гостите, а доколку овие посакаат, може и да танцуваат со нив.

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Метеорит ја погодил месечината за време на затемнувањето

Метеорит ја погодил Месечината за време на затемнувањето на 21 јануари 2019 година. Ова е прв ваков настан кој некогаш бил забележан за време на целосното затемнување на Месечината.

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Обраќање на Мицкоски: Заев и Владата удираат и по пензионерите кратејќи им ги пензиите

По зголемување на даноците и пресметката со пазарџиите, Заев и Владата удираат по пензионерите кратејќи им ги пензиите, вели лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во своето видео обраќање.

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) ГРУЕВСКИ НА МЕТА: Унгарците го „демнат“ на сите страни

На шопинг во трговски центар. Да, токму таму е снимен последен пат екс премиерот Никола Груевски кој избега во Унгарија и сега во Будимпешта ужива политички азил.

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Ципрас со видео обраќање : „Вистината за Преспанскиот договор”

Грчкиот премиер Алексис Ципрас на својот фејсбук профил објави видео до граѓаните во кое вели дека мора да се дознае вистината за Преспанскиот договор.

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Бесот на Зверев го уништи рекетот и го избезуми момчето собирач на топки!

Младиот германски тенисер Александар Зверев, неможеше да ги задржи нервите, па по исклучително лошата игра, демонстрираше бес на еден тајм-аут.

Прочитај повеќе
Scroll To Top