(ВИДЕО) Путин и Меркел открија за што разговарале, не сакаа да одговараат на прашања

Рускиот претседател Владимир Путин и германската канцеларка Ангела Меркел се сретнаа денс во околината на Берлин за да разговараат за темите од конфликтите во Украина и Сирија, до Иран и проектот на гасоводот околу кој беснеат САД.

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Ромите од Ресен ја блокираа и “запалија” главната сообраќајница во градот

Дел од жителите на една ресенска населба вчера околу 14:00 часот се собраа на протест во обид да спречат да дојде до гаснење на струјата во нивните домови.

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Прилепчанец растура на шоуто од Џенифер Лопез - го воодушеви жирито и целиот свет

22-годишниот Мајкл Димески од Сиднеј Австралија, кој по потекло е од Прилеп растура на познатото американско шоу “World of dance” (Светот на танцот), чиј продуцент е Џенифер Лопез.

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Чудо во Австрија! Маркез за 0.002 секунди до пол-позицијата пред Довициозо

Светскиот шампион и лидер во генерален пласман во Мото ГП шампионатот, Марк Маркез стигна до пол-позицијата на Австриското ГП, победувајќи го Андреа Довициозо во Дукати за само 0.002 секунди

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Илинденска прослава во Мелбурн 2018

Во организација на Македонската Православна Општина за Мелбурн и Викторија на Денот на Републиката се одбележа пред споменикот на Гоце Делчев во дворот на црквата "Свети Ѓорѓи и Пресвета Богородица" во Мелбурн.

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Заев и Анѓушев: Беше воден транспарентен и јавен процес за грантовите од Фондот за иновации

На денешната собраниската седница за пратенички прашања, Претседателот на Владата Зоран Заев ги појасни ставовите околу критериумите и процедурите при апликациите за помош од Фондот за иновации.

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Очаен татко трага по близначките кои исчезнаа во пожарот во Грција

Случајот на 9 годишните близначки, кои исчезнаа во понеделникот во пожарот во Источна Атика, стигна на насловните страници на светските медиуми.

Прочитај повеќе
Scroll To Top