(ВИДЕО) Бранко Црвенковски: Љубчо Георгиевски беше икона за Груевски, кога со Љубчо Никола ќе се поздравеше три дена рацете не ги миеше

Во пресрет на изборите секогаш се сеќаваме на најинтересните моменти и изјави во политиката. Таков беше говорот на Црвенковски во Прилеп во 2011 година.

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Австралиска фирма утринското кафе го достaвува со дрон

Австралиската фирма „Винг“, која е дел од подружница на „Гугл“, во предградието на главниот град Канбера, почна со услуга за достава на кафе со дронови.

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Асанж уапсен по исфрлањето од еквадорската амбасада

Џулијан Асанж е уапсен, објави агенцијата „Ројтерс“. Претседателот на Еквадор соопшти дека државата го повлекла азилот што му бил додeлен на Асанж.

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Направена првата историска фотографија од црна дупка во вселената

Од збирката на Event Horizon Telescope (EHT) објавена е неверојатна фотографија – првата снимка на црна дупка во историјата на човештвото.

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Роналдо го воодушеви цел свет: Неговата реакција кон малото детенце ќе ве остави без здив

Португалскиот напаѓач и член на Јувентус, Кристијано Роналдо е еден од најпопуларните фудбалери во светот.

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Први снимки од големата руска воена база на Арктикот

Руската воена база наречена „Северна детелина“ на островот Котелни е една од најновите воени бази на Русија, а сместена е на едно од најнегостопримливите области на планетава.

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Австралиски генерал не дозволи офицери да стојат зад министерот за одбрана за време на политички прашања

Генерал Ангус Кемпбел веднаш реагираше, ја прекина прес конференцијата и побара тие да отстапат од бината.

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Lamborghini: Нов модел со суперкомпјутер

Во изминатите неколку децении, технологијата ги направи автомобили побезбедни и поедноставни за управување, тоа е една од причините зошто новите модели полесно се справуваат со препреките на пат за разлика од постарите.

Прочитај повеќе
Scroll To Top