(Видео): Челси го оствари и четвртиот триумф во оваа сезона во Премиер лигата

Фудбалерите на Челси го остварија и четвртиот триумф во оваа сезона во Премиер лигата, поради тоа што како гости го совладаа Норвич со резултат 3:1.

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Антикорупциска: Ако работиме без да се фалиме, не значи дека сме пасивни

Претседателот на Државната комисија за спречување на корупцијата, Ѓорѓи Сламков, во неделното интервју на Радио Слободна Европа, вели дека нивна цел како Комисија не е секој ден да се присутни во медиумите и да се саморекламираат.

Прочитај повеќе

(Видео): Олимпискиот оган за Сочи 2014 официјално предаден на Русија

Во Олимпија, Грција, вчера, во 11 часот, на традиционален начин беше запален олимпискиот пламен, симболот на Олимписките игри, 132 дена пред почетокот на ЗОИ во Сочи.

Прочитај повеќе
Scroll To Top