(ВИДЕО) Хајредин Кучи: Груевски е „последниот националист во регионот“

Во синоќешното интервју за телевизијата Клан, заменик-премиерот на Косово, Хајредин Кучи, упати сериозни обвинувања на сметка на македонскиот премиер Груевски, кого го нарече „последниот националист во регионот“.

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Турската полиција со солзавец ги растера демонстрантите

Неколку десетици полицајци, потпомогнати со водени топови, ги спречија демонстрантите да дојдат на плоштадот Таксим, пренесе агнецијата Ројтерс.

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Мајли Сајрус потполно гола во новиот спот!

Мајли Сарјус објави провокативен видео запис за песната "Wrecking Ball". По контроверзниот настап на доделувањата на MTV наградите, пристигнал нов шок за нејзините обожаватели.

Прочитај повеќе
Scroll To Top