(ВИДЕО) Гавазова ќе го напушти пеењето, и ќе се посвети на мајчинството

Фолк пејачката Сузана Гавазова, во исчекување на своето прво бебе и сакајќи целосно да се посвети на мајчинството, најави дека привремено ќе се повлече од музиката.

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Словенечката телевизија го повлекла цртаниот филм за Јанез Јанша

Цртаниот филм кој на децата на едноставен начин требало да им објасни што се случило во аферата "Патриа", е повлечен од Телевизијата Словенија.

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Носела кокаин во лажен труднички стомак

Државјанка на Канада е уапсена во Колумбија откако се обидела да се качи во авион за Торонто со лажен труднички стомак исполнет со кокаин, соопшти полицијата

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Хајредин Кучи: Груевски е „последниот националист во регионот“

Во синоќешното интервју за телевизијата Клан, заменик-премиерот на Косово, Хајредин Кучи, упати сериозни обвинувања на сметка на македонскиот премиер Груевски, кого го нарече „последниот националист во регионот“.

Прочитај повеќе
Scroll To Top