(Видео): Димовски: Новата мерка на СДСМ е без логика и класична утка

Според ВМРО-ДПМНЕ, претседателот на СДСМ, Зоран Заев и потпретседателот на СДСМ, Ванчо Узунов, не можат да се договорат на што се однесува оваа мерка, а дополнително мерката е неиздржана.

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) На Месечината е пронајдена жена со чуден изглед

Тајните мисии на Месечината повторно привлекуваат внимание. Дали навистина има мисија 20, која не е евидентирана во архивите на НАСА и што барала на Месечината?

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Заев: СДСМ повеќе нема да учествува во работата на Комисијата за препораките од изввештајот за 24 декември

За в недела социјалдемократите свикале седница на сите органи на партијата на која ќе одлучат како понатаму ќе дејствуваат.

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Петте момчиња кои загинаа во страшната сообраќајка се враќале од ергенска вечер

Прославата на ергенска вечер на нивен пријател завршила кобно за братучедите Александар и Борче Стаиќ, за Горан Ѓоргиев, Живко Колев и Филип Биркаш, сите на возраст од 27 и 28 години.

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Како Џон Траволта зборува српски

Инсерт од филмот „Killing Season“ го прикажува холивудскиот актер Џон Траволта во улога на Србин од Босна, кој се обидува да го фати воениот злосторник кој го игра холивудскиот ветеран Роберт де Ниро.

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Скандал во француското собрание: Пратеник имитираше кокошка додека говореше неговата колешка

Инцидентите во Француското национално собрание се чести меѓу опозицијата и мнозинството, посебно меѓу опозициските пратеници и министрите

Прочитај повеќе
Scroll To Top