(ВИДЕО) Турската полиција со солзавец ги растера демонстрантите

Неколку десетици полицајци, потпомогнати со водени топови, ги спречија демонстрантите да дојдат на плоштадот Таксим, пренесе агнецијата Ројтерс.

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Мајли Сајрус потполно гола во новиот спот!

Мајли Сарјус објави провокативен видео запис за песната "Wrecking Ball". По контроверзниот настап на доделувањата на MTV наградите, пристигнал нов шок за нејзините обожаватели.

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) СДСМ во офанзива - објави спот против Груевски

Ребрендираниот опозициски СДСМ, предводен од Зоран Заев, ја започна својата кампања против владеачката ВМРО-ДПМНЕ и нејзиниот лидер, Никола Груевски.

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Обама го прифати предлогот на Русија

Американскиот претседател, Барак Обама, синоќа го прифати предлогот на рускиот министер за надворешни работи, Сергеј Лавров, сириското хемиско оружје да се стави под меѓународна контрола

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Претставување на македонската кандидатка за Мис на светот

Овогодинешниот избор за Мис на светот, имаше мали проблеми во организацијата, бидејќи мораше да се префрли од Џакарта во Бали заради заканите на исламистите.

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) „The Fox“ го надмина „Гангам Стајл“

Норвешкиот бенд „Ylvis“ со својата песна „The Fox“ успеаа да го надминат „Гангам Стајл“ со освојата популарност откако за само една недела клипот бил погледнат над девет милиони пати.

Прочитај повеќе
Scroll To Top