(ВИДЕО) Авион на Кроација Ерлајнс во Цирих слета на нос, повредени нема

60-те патници и членовите на екипажот поминале без никакви повреди, а засега непознати се причините кои довеле до техничкиот проблем.

Прочитај повеќе

(Видео): Обраќањето на Премиерот Никола Груевски на 68то Генерално собрание на ОН

Согласно меѓународното право Република Македонија има право да се самоименува и да го именува својот идентитет како македонски.

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Шестгодишно момче собрало 400.000 долари за да му помогне на своето болно другарче

Кога шестгодишниот Дилан Сигел дознал дека неговиот најдобар другар пати од ретка и неизлечлива болест на црниот дроб, напишал книга насловена „Chocolate Bar“, која станала голем хит.

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Татко го предозирал својот 4-годишен син со хероин!

Американската јавност била шокирана од веста од градот Редмонд во државата Вашингтон, дека една мајка на четиригодишно момче пристигнала дома и ги пронашла сопругот и синот на подот, во несвест.

Прочитај повеќе
Scroll To Top