(ВИДЕО+ФОТОГРАФИИ) Ова е најстрашниот затвор во светот: Се сечат глави помеѓу бремени жени?!

Станува збор за затворот Педринас, каде на тројца затвореници им се отсечени главите поради пресметка на бандидте во самиот затвор..

Најмалку 75 затвореници имаат починато во овој озогласен затвор од 2013-та па до сега, како што откриваат Бразилските власти. Станува збор за затворот Педринас, каде на тројца затвореници им се отсечени главите поради пресметка на бандидте во самиот затвор.

Како што пишува Daily Mail затворот го обезбедуваат тешко наоружани полицајци, но и покрај тоа бунтовите се чести.

- Според сите пресметки најмалку 36 затвореници успеале да побегнат од овој затвор во 2013 година, кога киднапираа камион за отпад и го срушија ѕидот од затворот, стои во соопштението кое го објави британскиот познат медиум.

Затворите се пренаселени, а како што е случај и со улицата, и во нив владеат бандите. Бразил е четврта земја во свет по бројот на затвореници.

Во затворите моментално се наоѓаат 550.000 лица, од кои 200.000 се вишок во однос на капацитетите на затворите.

 Погледнете ја оваа фотогалерија која е направена во овој Бразилска затвор:Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top