(ВИДЕО+ФОТОГРАФИИ) Реал на чекор до купот

Атлетико во најлошиот момент го одигра најлошиот натпревар во сезоната.

Фудбалерите на Реал Мадрид се наоѓаат на чекор до пласман во финалето на Купот на Кралот, откако во првиот полуфинален натпревар забележаа победа над градскиот ривал Атлетико од 3:0 (1:0).

Атлетико во најлошиот момент го одигра најлошиот натпревар во сезоната, што Реал максимално го искористи.

Инсуа со авто гол го отвори резултатот уште во 17.минута, а во продолжение следуваа головите на Хесе во 57. минута и Миранда (авто гол ) во 73.минута.

Реванш натпреварот помеѓу градските ривали ќе се одигра на „Винсенте Калдерон“ на 11.февруари.


Real Madrid 3-0 Atletico Madrid (Copa del Rey... by Goals-Arena


Copyright 2017 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.
Scroll To Top