(ВИДЕО+ФОТОГРАФИИ) СТРАШЕН МОМЕНТ Најмалку 20 загинати: Авион удри во мост и падна во река!

На видео снимката која експресно го обиколи светот се гледаат патници и спасувачки екипи како стојат на трупот од леталото, потопено во водата. Авионот летал од Тајпеј кон островот Кинмен..

Мост се заби во мост и потоа се урна во Тајван, притоа најмалку 23 патници загинаа, а 36 се повредени.

Според информацвиите во авионот имало 58 патници и членови на екипажот.

Несреќата се случила во главниот град на Тајван, Тајпеј, кога леталото на компанијата Трансејжа со 53 патници и пет членови на екипажот, од се уште неразјаснети причини удрило во мост. Меѓу повредените е и возачот на такси возилото во кое авионот со едното крило удрил на мостот. Неверојатно е како тој го преживеал ударот на авионот.

- Во еден момент се онесвестив, изјави таксистот за локалните медиуми.

На видео снимката која експресно го обиколи светот се гледаат патници и спасувачки екипи како стојат на трупот од леталото, потопено во водата. Авионот летал од Тајпеј кон островот Кинмен.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top