ВМРО-ДПМНЕ: ИСИС добија три пати помали казни

Република Македонија со СДСМ стана држава на сиромаштија, криминал, политичка тортура и неправда..

Да ги покријат своите злосторства, но исто така и неможноста да се донесе подобар стандард на граѓаните, Владата почна да создава поделби и да обвинува за темно сценарио, се огласи денес ВМРО-ДПМНЕ.

Од таму велат дека „патриотите добиваат големи затворски казни, додека оние на членовите на ИСИС се трипати помали“.

- Политичката хајка во државата стана секојдневие. Граѓаните ги полнат затворите, иако сите јавно видоа како премиерот бара мито од 200 илјади евра. Сите патриоти кои дадоа живот на националната одбрана, добија големи затворски казни, додека борците на ИСИС кои маскираа луѓе добија помали казни за три пати", велат во ВМРО-ДПМНЕ.

Од таму ја критикуваат владата за неуспехот да се создадат услови за ветената просечна плата од 500 евра, за неуспехот да се воспостават стандарди во здравството и слабеењето на националниот идентитет.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top