ВМРО-ДПМНЕ: Новинарите да не се плашат од заканите на Заев

Соопштение на ВМРО-ДПМНЕ.

Новинарите кои пишуваа за скандалозните криминали на Заев и картелот околу него не се суетни, туку се гласот на граѓаните и не смее да подлегнат на притисоците и заканите на аболицираниот криминалец, реагираше денеска опозициската ВМРО-ДПМНЕ

Според ВМРО-ДПМНЕ. никој веќе не верува дека Заев, човек кој, како што велат, е трипати амнестиран за криминал, не е на чело на криминалниот октопод и порачуваат дека секој кој се огрешил пред законот ќе одговара кога Заев ќе си замине од политиката.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top