ВМРО-ДПМНЕ продолжува со обвинувања за именувањето на командант Хоџа

И по оставката на Џезаир Шаќири – Хоџа од позицијата советник на премиерот Зоран Заев, не запираат реакциите од опозициската ВМРО-ДПМНЕ..

Велат дека тврдењето оти Хоџа бил вработен за лепче, а дека сега сам се повлекол, е приказна за мали деца. 

Од ВМРО велат дека мора да има одговорност и од тој што го именувал и од оние што ја дале препораката, а најмногу од оние што ја бранеа одлуката.


Copyright 2017 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.
Scroll To Top