ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ прави масакар во здравството и си го прави семејна фирма

СДСМ и министерот Таравари вршат масакар во македонското здравство.

СДСМ и министерот Таравари вршат масакар во македонското здравство, а од здравствените установи прават семејни фирми на неколку фамилии блиски до власта, обвинуваат денеска од опозициската ВМРО-ДПМНЕ.

-СДСМ и Таравари ги ставаат здравствените установи под контрола на сопствениците на веледрогериите и белата мафија од времето на претходните владеења на СДСМ – рече Марија Андоновска од ВМРО ДПМНЕ на денешната прес конференција.

Андоновска обвини дека Таравари со своите именување и порачува на јавноста, дека не сака професионализација на здравството, туку преклопување на здравството со кадри блиски до власта, сврзани во фамилијарни бизнис шеми со врвот на СДСМ.Copyright 2017 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.
Scroll To Top