Во Бразил повеќе од 51.000 новозаразени

Во Бразил во последите 24 часа потврдени се 51.194 нови случаи на коронавиурус, а починале 907 лица, соопшти Министерството за здравство..

До сега во таа земја се пријавени 4,1 милиони случаи по што е на второ место зад САД, пренесе „Ројтерс“.

Вкупниот број на смртни случаи во Бразил сега е 125.521.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top