Во Грција се запали едрилица со туристи од Израел, сите се спасени

Припадниците на грчката крајбрежна стража спасија седум туристи од Израел чија едрилица се запали на морето кај Пелопонез..

Едрилицата на која избувна пожарот се запалила јужно од Ермиони, пренесе агенцијата АНА додавајќи дека сите израелски туристи се добро.

Ермиони е мало место на источниот брег на Пелопонез.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top