Во Грција уапсен крумчар со 90 мигранти во камион

Грчката полиција во близина на Солун уапси 55-годишен грчки гржавјанин кој шверцувал 90 мигранти во камион..

Мигрантите пристигнале од Турција, а секој од нив платил по 1.800 евра да биде префрлен во Атина, соопшти полицијата.

Во друг случај грчката полиција во близина на границата со Турција уапси 39-годишен Сириец кој превезувал 10 мигранти.Copyright 2017 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.
Scroll To Top