Во окованите со мраз САД стигнува нагло затоплување и нова опасност

Веќе на почетокот на следната недела во државите на САД што сега се оковани во мраз, стигнува нагло затоплување..

Според метеоролозите температурите ќе се зголемат за цели 80 степени. Се најавува затоплување , до сега невидено по толку ниски температури , што би можеле да создадат дополнителни проблеми како пукнати цевки , оштетени патишта и поплави.

„До сега немало случаи на толкава промена на температурата во толку кус рок.” , изјави метеорологот Џеф Мастерс.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top