Во САД починаа над 1.000 луѓе од коронавирусот

Во САД од новиот коронавирус починаа над илјада луѓе..

Досега регистирани се 69.197 лица позитивни на  вирусот, од кои 1.050 починале, а 619 се излечени.

САД е на третото место по бројот на заболени, по Кина и Италија.

Светската здравствена организација вчера предупреди дека Соединетите Американски Држави се на пат да станат следниот епицентар на коронавирусот.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top