Во Сиетл почина уште едно лице од корнавирусот, нови заболени во Њујорк и Лос Анџелес

Медицински службеници исто така ја пријавиле и првата смрт од Ковид-19 во Калифорнија, постар човек кој бил регистриран како втор заболен во таа американска држава..

Во Сиетл, почина уште еден човек од новиот коронавирус, со што бројот на жртви достигна 10, додека нови случаи се пријавени во два од најголемите градови во САД – во Њујорк и  во Лос Анџелес.

Медицински службеници исто така ја пријавиле и првата смрт од Ковид-19 во Калифорнија,  постар човек кој бил регистриран како втор заболен во таа американска држава.

Бројот на заболени во подрачјето на Сиетл се искачи на 39, вклучувајќи и 10 смртни случаи, најмногу во САД.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top