Во Софија состанок на лидерите на Западен Балкан и ЕУ

Денеска во Софија ќе се одржи состанок на лидерите на земјите од Западен Балкан со највисоките претставници на Европската унија..

До состанокот доѓа на покана на Бојко Борисов, премиер на Бугарија, земја која моментално претседава со Унијата. 

На состанокот ќе стане збор за европската перспектива на Западен Балкан по објавувањето на стратегијата за проширување на Европската унија.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top