Вработени во воена база во САД отвориле писмо и паднале во несвест

Три лица се префрлени во болница, а 11 почувствувале здравствени тешкотии кога во американската воена база во Арлингтон, во Вирџинија, отвориле писмо..

„Некој отвори писмо и на сите во канцеларијата им се слоши“, изјави портпаролка на базата Мајер-Хендерсон хол, пренесе „Ројтерс“.

Трите лица што биле префрлени во болница се во стабилна состојба, соопшти противпожарната спасувачка служба на Арлингтон на својот профил на „Твитер“.

Писмото било отворено во делот на базата Марински корпус.

„Во базата е примено писмо што содржело непозната супстанција. Во зградата веднаш биле преземени превентивни мерки за евакуација на објектот.Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top