Време за искупување, уште еден повратник во Премиер лигата

По елипе Кутињо и Рос Баркли кои од различни прични не успејаа да ја сменат средината ова лето, однсоно им пропаднаа трансферите во Барселона и Челси, во редовите на својата екипа се врати и Вирџил ван Дајк..

Тој речиси цело лето тренираше со кадетите на Саутемптон, но од денеска поторно е на ранинг со остатокот од екипата Маурисио Покетино.

Ван Дајк преговараше со Ливерпул, но неговиот трансфер пропадна, иако тој со јавно писмо му се обрати на клубот со молба да го ослободи од обврските доколку има вистинска и дорба понуда. Такво нешто имаше, но Саутемптон бараше обештетување преку 70 милиони евра, а подоцна и не сакаше да го пушти во Ливерпул кој беше најголемажелба на младиот играч.

Холандскиот интернационалец сега е во идентична положба како Фелипе Кутињо и Рос Баркли, ќе мора да бара мотив и да се однесува како професионалец за да ја добие потребната минутажа.Copyright 2017 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.
Scroll To Top