Вудвард останал шокиран по изборот на Мурињо за трансфери минатото лето

Извршниот директор на Манчестер Јунајтед, Ед Вудвард, останал изненаден од она што го побарал Жозе Мурињо, во летниот трансфер период..

Свесни дека одбраната им е проблематичниот дел од составот, Жозе Мурињо побарал двајца дефанзивци како трансфери, но клубот го одбиле.

Ед Вудвард бил изненаден, кога Мурињо како трансфер барања им ги доставил имињата на Жером Боатенг и Јери Мина.

Но очигледно, гледајки ја сезоната како стартуваше Јунајтед, очигледно дека во Јунајтед имало резервна опција за можен отказ на Португалецот, па од таму произлегува веројатно и податокот што клубот не сакаше да го поддржи португалскиот стратег.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top