За одземање на мандатот на Груевски наместо утре, ќе се расправа задутре

Датумот на одржување на комисијата беше објавен попладнево на сајтот на Собранието..

Собраниската комисија на која требаше да се разгледува одземањето на мандатот на Никола Груевски, кој е осуден на две години казна затвор, наместо утре е презакажана за во среда.Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top