Трамп: За омразата нема место во САД

Американскиот претседател Доналд Трамп ги осуди двата смртоносни напади во Охајо и Тексас, во кои беа убиени најмалку 29 луѓе, порачувајќи дека за омразата нема место во САД.

Прочитај повеќе

ВМРО-ДПМНЕ: Нема крај на понижувањата кои Заев им ги сервира на македонската држава и македонскиот народ

Република Македонија и македонскиот народ го менуваат Зоран Заев, сосе сите негови решенија за аболиција, за датум за отпочнување на преговори за членство во ЕУ, порачуваат од ВМРО-ДПМНЕ.

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) УРНЕБЕСНА - АНКЕТА: Нашите јавни личности и се восхитуваат на манекенка која не постои!

Бјанка Мизел, светски позната манекенка која всушност не постои, но нашите јавни личности ја следат нејзината кариера и сакаат да бидат како неа.

Прочитај повеќе

Како изгледа фотографија од неверојатни 25 милијарди пиксели

Многу луѓе сакаат да се фотографираат, особено за време на празници кога се обидуваат да направат што поубави фотографии, често преку користење разни филтри.

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Хит на интернет: Жена упорно се обидува да му стави бензин на автомобилот „Тесла“

Една жена стана хит на социјалните мрежи кога се појави видео на кое таа упорно се обидува да стави бензин во автомобилот „тесла“.

Прочитај повеќе

Холанѓанец на гости во Македонија: Имав покачена телесна температура, ме лечеа со ракија

Многумина за Македонија само слушнале, но ништо повеќе не знаат за неа, освен дека постои држава која го носи тоа име.

Прочитај повеќе

САД ѝ се заканија на Турција со економски санкции ако не биде ослободен американскиот пастор

Потпретседателот на САД, Мајк Пенс, ѝ се закани на Турција со економски санкции доколку властите во Анкара не го ослободат американскиот пастор, кој беше притворен под обвинение за шпионажа и тероризам.

Прочитај повеќе
Scroll To Top