Холанѓанец на гости во Македонија: Имав покачена телесна температура, ме лечеа со ракија

Многумина за Македонија само слушнале, но ништо повеќе не знаат за неа, освен дека постои држава која го носи тоа име.

Прочитај повеќе

САД ѝ се заканија на Турција со економски санкции ако не биде ослободен американскиот пастор

Потпретседателот на САД, Мајк Пенс, ѝ се закани на Турција со економски санкции доколку властите во Анкара не го ослободат американскиот пастор, кој беше притворен под обвинение за шпионажа и тероризам.

Прочитај повеќе

Најчестиот збор што луѓето го изговараат во сон

Повеќето зборови што се изговорени за време на спиење се негативни, па дури и доста вулгарни, покажува француска студија објавена во списанието „Слип“.

Прочитај повеќе
Scroll To Top