Во овој град е срамота да имате една девојка, сите имаат по три

Кинескиот град Дунгуан е навистина необично место, во него машите немаат никакви шанси да бидат сами, а жените ги плаќаат трошоците на состаноците.

Прочитај повеќе

Лавров демантираше дека со Трамп зборувале за смената на Коми

„Не, не дискутиравме. Тоа не е наше прашања, тоа е негово (на Трамп) право“, рече првиот руски дипломат минатата недела на гостување на Првиот канал на руската телевизиј

Прочитај повеќе

Трамп се обидел да ја поништи истрагата на ФБИ за врските со Русија

Американскиот претседател Доналд Трамп се обидел да ја поништи истрагата на ФБИ за врските на екс советникот за национална безбедност Мајкл Флин со Русија

Прочитај повеќе

МАГАРЕ КРИМИНАЛЕЦ: Босанци тренирале магаре да краде дрва

Во последниве неколку години кражбата на дрва во Шуица, Босна и Херцеговина зела замав, па се користат сите расположиви средства за превоз, меѓу останатото и дресирано магаре “крадец”, истакнуваат од локалните власти.

Прочитај повеќе

Хилари Клинтон го обвини FBI за нејзиниот пораз

По американските избори за претседател, кандидатката Хилари Клинтон беше забележана секаде само не пред микрофон, но конечно се појави да разговара со Кристијане Аманпур и даде искрена изјава за CNN.

Прочитај повеќе
Scroll To Top