(ВИДЕО): Џиновски алигатор стана сензација на Флорида

Посетителите на паркот во Флорида, биле повеќе од изненадени кога на само неколку метри оддалеченост здогледале алигатор, како сцена од паркот Јура, со големина на помал автомобил.

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Среќен џек пот: Вложи илјада долари на својот среќен број, доби 3 ипол милиони

Бразилскиот милјардер Педро Гренден Бартел е еден од најбогатите луѓе во својата земја, а неодамна стана побогат за 3 ипол милиони долари.

Прочитај повеќе

Руските дипломати ги напуштија Соединетите држави

Стејт департментот потврди дека 35 руски дипломати кои американскиот претседател Барак Обама ги прогалси за „персона нон грата“ ги напуштиле Соединетите држави.

Прочитај повеќе
Scroll To Top