Вечерва премиера на документарниот филм „Прикаска за Кичево“!

Вечерва во киното од Центарот за култура во Кичево, со почеток во 20 часот, премиерно ќе биде прикажан долгометражниот документарен филм првенец на тандемот Бране Стојаноски и Виктор Гаврилоски ,„Прикаска за Кичево“.

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Цел свет плаче после ова 8 милионско видео!

Во Русија е популарно автомобилите да имаат камери кои снимаат се што се случува на патиштата, а благодарејќи на тоа, едно видео, односно компилација од сцени, посебно допре до милион луѓе ширум светот.

Прочитај повеќе

По 56 години и 200 филма, Џеки Чен конечно доби Оскар

Кинескиот актер и мајстор на боречките вештини конечно на свеченоста во саботата ја доби најпрестижната филмска награда почесниот Оскар за придонес во филмската уметност.

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Ја советувале да се убие бидејќи нема погрда од неа - нејзиниот одговор ги треснал од земја сите!

Дваесет и четири годишната Лизи Веласкез страда од редок синдром поради кој не може да ја зголеми својата телесна тежина.

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) ОВАА КОМПИЛАЦИЈА ЌЕ ВЕ НАСМЕЕ ДО СОЛЗИ: Македонски јутјубер објави компилација од човек кој баш сака да биде и интересен и тепан!

Познато е дека во помодерното време имаме можност да видиме креации на најразлични јутјубери во светот и Македонија, но ова што ќе го видите на јутјуберот Александар Петковски ќе ве насмее до солзи.

Прочитај повеќе
Scroll To Top