Забрана за тешки товарни возила на Стража

Забраната важи од 17:10 часот..

Повторно е воведена забрана за тешки товарни возила на планинскиот премин Стража. Забрана имаше и утринава, по што беше укината, но поради врнежи од снег забраната повторно е вратена.Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top