Забрането капење на една од плажите во Охрид, фекалии се влеваат во Езерото

Станува збор за населбата Воска, тоа е првата населба од тврдината кон Струга..

Во Охрид, на плажите на потегот од Самоиловата тврдина кон Партизан, Младост, се поставени знаци забpaнето капење.

И покрај сите предупредувања, препораки од УНЕСКО и дадени рокови за почетокот на спроведувањето на неопходните мерки, од вчера на една од плажите на Охридското Езеро беше поставен знакот за забрането капење. 

Отпадните води директно се влеваат во водите од езерото.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top