Заев: Македонија влегува во НАТО и чекори кон ЕУ

Порака на премиерот Заев по повод поканата за преговори со НАТО..

Да си честитаме и да славиме, одиме напред, Македонија влегува во НАТО и чекори кон Европската унија, изјави попладнево премиерот Зоран Заев на прес-конференција во Брисел по повод поканата Република Македонија да биде членка на НАТО.


Извор: ТВ24


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top