Заев на Инстаграм: Берлинскиот процес е водилка за европски развој на нашиот регион

Започна пленарната сесија на шефови на влади на Самитот за Западен Балкан во Познањ..

-Берлинскиот процес е водилка за европски развој на нашиот регион, а реформите во ЕУ можат да бидат паралелен процес со проширувањето со земјите кандидати, напиша премиерот Зоран Заев на својот Инстаграм профил.Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top