Заев: Солидарност народе мој!

Фејсбук статус на Зоран Заев..

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев повика на обединување на народот во овие тешки денови и солидарност.

„Сите заедно и солидарно да го понесеме товарот од економските последици кои ќе бидат сериозни.

Мораме да ги поддржиме работниците и фирмите, затоа што доминантно тие го полнат буџетот, го развиваат бруто домашниот продукт, обезбедуваат плати на нашиот народ, плаќаат даноци и давачки и го генерираат севкупниот развој на нашата земја.“ напиша Заев.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top